Blog

Modern Yemek Takımları; Saraylardan Evinize Taşınan Asalet

Modern yemek takımları

Yemek odası takımı seçerken evinizin asaleti ve şıklığı ile bütünlük sağlamasını istediğinizi biliyoruz. Saray şıklığını yansıtan modern yemek takımları ile istediğiniz görüntüyü elde etmeniz mümkün. Dekore etmenin en zevkli olduğu yaşam alanlarından biri yemek odalarıdır.

İster salon ile birleşik olsun isterseniz ayrı yemek alanınız mutlaka evin kalanıyla bütünlük sağlamalısınız. Sarayın göz alıcı şıklığını yemek davetlerinde göstermek isteyenlerin tercihi ise klasik yemek odası takımlarıdır. Bu yemek odası takımları ahşabın şıklığını yansıtırken aynı zamanda çağın modasını da yakalıyor. İnsanların geçmişten günümüze dek benimsediği saray tarzının asaleti hiçbir zaman kaybolmuyor modası hiçbir zaman geçmiyor.  Yemek takımı seçimi yaparken zorlananlar ve yemek odasını dekore etmek isteyenler için birbirinden güzel püf noktalarını hazırladık.

modern yemek takımları

Yemek Odası Takımlarında Modern İle Klasiğin Muhteşem Buluşması

Klasik ve ihtişamlı mobilyalar denildiğinde akıllara daha çok eski tip mobilyalar geliyor. Ancak zaman değişti. Klasik oyma detaylı ahşap mobilyaların değeri daha da iyi anlaşıldı. Bu mobilyaların modasının hiçbir zaman geçmediği aşikâr. Öyle ki yüzyıllardan beri toplumumuzdaki evlerde ve saraylarda kullanıldı. Kullanılmaya da devam ediyor. Ancak elbette ki her şeyin değiştiği gibi bu tarzda da ufak tefek değişiklikler yaşandı.

Örneğin klasik tarz mobilya tasarımcıları eskiden pek kullanılmayan renklere yöneldiler. Eskiden kahve ve toprak tonları bu mobilyalarda başı çekerken artık canlı renkler de kullanılabiliyor. Kaliteli ahşap ve güzel bir tasarım ile lacivertin, bordonun tarzı görülmeye değer bir hal alıyor. Bu renklerin kullanılmasının yanı sıra materyal seçimlerinde de modernleşme görüldü. Tüm bu detaylar sayesinde sarayın ihtişamı ve ışıltısını yansıtan klasik tarz modern tarz ile bütünleşti. Büyüleyici bir stil ortaya çıktı.

modern yemek takımları

Yemek Odası Takımlarını Nasıl Konumlandırmalısınız?

Yemek odası takımlarını konumlandırmak için birkaç önemli noktaya dikkat etmek önemlidir. Örneğin odanın çok kuytu bir köşesinde yemek alanı yaparsanız kalabalık bir davette insanlar kendisini sıkışmış hissedecektir. Bu yüzden pencere önüne denk gelecek şekilde bir yerleştirme yapmak yemek odaları için çok daha iyidir. Bu sayede gün ışığı ve temiz hava odaya dolarak enerjiyi arttırmaktadır.

Eğer yemek alanınız başlı başına bir oda olacaksa yemek masasını merkezde konumlandırın. Dilerseniz altına uygun tarzda bir halı ekleyin. Masanın yakın olduğu en geniş duvara konsolunuzu konumlandırın. Eğer gümüşlük kullanacaksanız onu da konsolun karşı çaprazı olacak şekilde yerleştirebilirsiniz. İkisi yan yana olursa boğucu görünebilir.

Modern Yemek Takımları Dekorasyonunun Altın Değerinde Sırları

Evinize gelen misafirleri ihtişamıyla büyüleyecek modern yemek takımları arasından tercihinizi yapmış ve dekorasyon önerisi araştırıyor olabilirsiniz. Keyifli davetlerin baş aktörü olacak yemek takımlarını dekore etmenin pek çok püf noktası var.  Öncelikle henüz takımı satın almayanlar için ufak bir öneri ile başlayalım. Yemek takımınızı evin neresinde konumlanacağını belirlemelisiniz. Eğer takım salonun içerisinde olacaksa konumlanacağı yeri kararlaştırmak önemlidir.

Çünkü masanızın ve tamamlayıcı mobilyaların boyutlarını buna göre seçmeniz gerekir. Salonun tarzı ile yemek odasının tarzı birbirinden çok farklı olursa veya kullanılan materyaller uyumsuz ise dekorasyon başarısız olur. Yemek alanınız tamamen farklı bir odada olacaksa da yine salonla bağlantılı bir tarz hâkim olmalıdır. Bu evin genel dekorasyonunda bütünlüğü sağlar. Yemek odasını dekore ederken bir diğer önemli nokta da küçük aksesuarlardan yararlanmaktır.

Modern yemek takımları

Modern Yemek Takımları İle Eşlik Edecek Aksesuarlar

Yemek alanınızda ailenizle veya misafirlerinizle kaliteli zaman geçirirken ortamın enerjisi de sizi beslemeli. Bu yüzden yemek odanıza stiliniz yansıtacak dokunuşlar yapmanızda fayda var. Örneğin yemek masanıza ve sandalyelerinize eşlik eden uyumlu bir konsol olabilir.  Bu tamamlayıcı parça hem yemek odasında bütünlüğü sağlar hem de ortamın ihtişamını artırır. Konsolun üzerine ekleyeceğiniz altın ışıltılı bir ayna da ortama derinlik katacaktır. Bir diğer parça olarak gümüşlüğü de tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Modern yemek takımları ile en iyi eşlik edecek tamamlayıcı parçalardan biri de gümüşlüktür.

Yemek odanızdaki duvarlarda tercih edeceğiniz tablolarda mutlaka iştah kabartan ögeler yer almalı. Güzel bir meyve bahçesi resmine bakarken akşam yemeği yemek keyifli olacaktır. Ortamın aydınlatması da yine bir o kadar önemli. Kimse çok loş bir ortamda rahat yemek yiyip sohbet edemez. O yüzden doğal sarı tonlarda ışıklandırma tercih edebilirsiniz. Beyaz ışıktan mümkün olduğunca kaçının çünkü bu soğuk tonlar ihtişamlı dekorasyon için hiç uygun değildir.  Seçeceğiniz avize mümkünse yemek masasının üstünde olacak şekilde konumlandırın ve misafirlerinizin sofraları ışıl ışıl görebilmelerini sağlar.

Ahşabın Asaleti İle Kendi Zarafetinizi Birleştirin

Son dokunuşları yaparken ailecek çekilmiş fotoğraflarınızı uygun çerçevelerle etrafa yerleştirebilirsiniz. Masanızın üzerine mobilyanın ışıltısını gölgelemeyecek aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Halı ve perde seçiminizi de mobilyalarınızın ihtişamına eşlik edecek şekilde seçebilirsiniz. Daha fazla ışıltı istiyorsanız avize seçiminde taşları kullanmayı deneyin. Ya da mobilyalarımın gösterişi evim için yeterli diyorsanız perde ve halı seçiminde daha sade modellere yönelin. Böylece modern yemek takımları arasından yaptığınız seçim kendisini daha da güzel şekilde gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir