Blog

Göz Alıcı Tasarımlar Lüks TV Üniteleri İle Buluşuyor

Lüks TV üniteleri

Evin en çok zaman geçirilen yerlerinden biri salondur. Aile ve arkadaşlarla sohbetlerin ve sinema gecelerinin adresi yine bu yaşam alanıdır. Hal böyle olunca salon dekorasyonunda lüks TV üniteleri büyük önem taşıyor. Keyifli seyir gecelerinin estetik ortağı olan bu mobilyalar konusunda kararsızlık yaşayanlar yazımızda sizler için hazırladığımız tüyolardan yararlanabilirler.

Dekorasyonun önemli parçalarından bir olan TV ünitelerini salonda nasıl konumlandırmalısınız? Klasik tarz mobilyaların ihtişamına en uygun TV üniteleri hangileri?  Bu yazımızda sorularınızın yanıtını vereceğiz. Ayrıca TV üniteleri ile ilgili uygulanabilecek püf noktaları sayesinde salonunuz asaletiyle ve ihtişamıyla görenleri büyüleyecek.

Lüks TV üniteleri

TV Ünitesi Seçiminiz Evinizin İhtişamına Uygun Olmalı

Evinizi saray gibi döşeyip de TV ünitenizi sıradan bir model seçmeniz dekorasyondaki bütünlüğü yerle bir edebilir. Bu yüzden evinizin gösterişine uygun saraylara layık bir mobilya seçmeniz tavsiye edilir. Lüks TV üniteleri de tam bu noktada devreye giriyor.

Evinizin asaletine uygun olan bu TV üniteleri sayesinde yaşam alanınız gösterişinden hiçbir şey kaybetmez. Ahşabın geçmez modasıyla ve el emeği zarif dokunuşlarla tasarlanan TV ünitelerini salonunuzun başköşesine yerleştirebilirsiniz. Hem de bulundukları yere gayet güzel uyum sağlayarak.

Tercihinizi salonunuzdaki diğer mobilyalara uygun yapmanız göz zevkiniz için de çok önemlidir. Çünkü televizyon izlerken ortamın enerjisinden tamamen farklı bir mobilyanın görüş açınızda olması tüm keyfinizi kaçırabilir. Sürekli göreceğiniz bu mobilyada tercihinizi kaliteli, titizlikli bir işçilikte olan bir mobilyadan yana yapın.  Özenle dekore ettiğiniz salonunuza ve sizlere layık bir seçim yapmaya dikkat etmenizi öneririz.

Televizyon Ünitesini Konumlandırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Televizyon ünitesi işlevi olan bir mobilyadır. Bu yüzden odadaki dekorasyona uygun ve merkezi bir konumda konumlandırılması gerekir. Eğer odanın kuytu bir köşesinde kalacak olursa işlevine uygun kullanmak zorlaşır. Sinema gecelerinde televizyonu göremeyen kimse kalmasın isteriz, öyle değil mi? Bu yüzden oturma grubunuzdan rahatlıkla görebileceğiniz bir yere TV ünitesini yerleştirmeniz mantıklıdır. Lüks TV üniteleri için en uygun yerleştirme biçimlerinden biri en büyük koltuğun karşısı olacak şekilde üniteyi konumlandırmaktır.

Orta sehpa ile TV ünitesi arasında bulunan boşluk da yeterli olmalıdır. Bunun yanı sıra karşıdan direkt olarak gün ışığı alan bir yere TV ünitesini konumlandırırsanız televizyon ekranı yansıma yapacaktır. Bu da seyir zevkini azaltır. Pencerenin tam karşısında veya önünde TV ünitesi kullanmak estetikten uzak ve iç mimariye uygun olmayan bir yerleşim olacaktır. Bu önerileri dikkate alarak üniteyi konumlandırmayı unutmayın!

Salonunuzun Asaletini TV Ünitesi İle Destekleyin!

Lüks TV üniteleri arasından seçiminizi yaptınız. TV ünitesini salonda nereye yerleştireceğinize de karar verdiniz. Peki, sırada ne var? TV ünitenizi salonun dekorasyonuna tamamen dâhil edecek önerilerimiz var. Bu öneriler sayesinde TV üniteniz salon veya yemek odası mobilyalarınızla takım olmasa dahi takım gibi hoş bir görünüm sunar. Seçtiğiniz TV ünitesinin üzerine televizyonun dışında ekleyeceğiniz objeler bu noktada büyük önem taşıyor.

Örneğin salonun farklı bir yerinde kullanılan renkle bağlantılı veya uyumlu bir biblo ya da fotoğraf çerçeveleri bu konuda iş görecektir.  TV üniteniz tek parça halindeyse ve duvara doğru uzanmıyorsa küçük objelerle tamamlayıcılığı yakalayabilirsiniz. Daha büyük ve rafları olan bir model seçtiyseniz daha fazla sergileme alanınız var. O zaman da daha büyük biblolarla salonunuzun ihtişamını devam ettirebilirsiniz.

Klasik Tarzda Gösterişli Mobilyalar İçin Önerilen Lüks TV Üniteleri

Eğer evinizi klasik tarzın ihtişamıyla döşediyseniz buna uygun televizyon ünitesi arayışında karmaşa yaşayabilirsiniz. Mobilyalarınızda kullanılan ahşabın ve diğer materyallerin üzerine düşünmeniz bu konuda yarar sağlayacaktır. Eğer oturma grubunuzda veya yemek odası takımızda koyu renk ahşap kullanıldıysa buna göre seçim yapmalısınız. Yani koyu renk ahşabın şıklığını Lüks TV üniteleri arasından yaptığınız seçimde de göstermelisiniz. Ancak salonunuzun genelinde hakim olan tonlar açık renklerse durum başka.

Krem rengi ve beyazın hâkim olduğu bir salonda koyu renk bir TV ünitesi kullandığınızı düşünün. Pek hoş olmayacaktır öyle değil mi? Bu yüzden eğer salonunuza açık renkler hakim ise TV ünitesinde de bu şekilde bir seçim yapmanızı öneririz.  Yapacağınız seçim perde ve halı renklerine salondaki genel havaya da uygun olmalı.

Örneğin koltuklarınızın ahşap kısımlarında altın renkli ışıltılar kullanıldıysa TV ünitesinde farklı tarzda bir ışıltı seçmeniz karışıklık yaratacaktır. Salonunuzdaki estetiği ve zarafeti bozmayacak seçimi yapmak için ışıltı için gümüş tonları seçtiyseniz gümüşle devam edin. Eğer tercihleriniz altın tonlarından yana olduysa o yönde kararlar almayı sürdürün.

TV Ünitesinde Tasarım Neden Önemli?

Televizyon ünitelerinde tasarımdan yana tercih yapmanın niye önemli olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bunu evinizdeki diğer mobilyalara bakarak dahi anlayabilirsiniz. Diğer mobilyalarınız tasarım detaylarla süslü iken TV üniteniz her yerde bulabileceğiniz bir ürün olursa estetik bozulur. Fabrikasyon ürünlerden uzak durarak tasarıma değer vermeye devam etmeniz bu yüzden önemlidir. Lüks TV üniteleri arasından tercih yaparken malzeme kalitesi, işçilik ve tasarım gibi unsurları göz önünde bulundurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir