Blog

İhtişamı ve Şıklığı Tasarımında Gizli Olan Lüks Oturma Grupları

Lüks oturma grupları

Kişilik sahibi ihtişamlı bir salon için iç dekorasyonun önemi çok büyüktür. Lüks oturma grupları ile zevke uygun bir biçimde dekore edilen salonlar asaletiyle size de misafirlerinize de mutluluk verir. Karakterinizi ve zarafetinizi yansıtan bir salon sizin ve ailenizin evde daha huzurlu zamanlar geçirmesini sağlar. Tüm bu sebeplerden evin en çok zaman geçirilen yaşam alanına yani salona özen göstermelisiniz.

Salonun dekorasyonunu yaparken kararsızlık yaşıyor olabilirsiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olabilecek birbirinden güzel önerileri sizler için hazırladık. Bu dekorasyon önerileri sayesinde evinize herkes hayran kalacak.

Lüks oturma grupları

İhtişamı En Güzel Yansıtan Klasik Tarz İle Ortamın Havası Değişsin

Salonunuzu veya oturma odanızı dekore ederken atabileceğiniz ilk adım oturma gurubunu seçmek olabilir. İster en baştan yepyeni bir salon döşüyor olun isterseniz yenileme yapıyor olun. Ortamda en çok dikkat çeken parçalardan başlamak oldukça cesur bir harekettir. Bu cesareti gösterip oturma alanını planlayarak başlamak iyi bir fikir. Salonunuza girdiğinizde asaleti ve ihtişamı bir arada görmeyi isteyenlerden misiniz?

Sizler için önerimiz klasik tarz ihtişamlı mobilyalar. Ancak klasik tarz deyince aklınıza çağımızdan uzak bir tarz gelmesin. Çünkü dilerseniz saray şıklığında bir salonu da modern ve çağa uygun seçebilirsiniz. Bu noktada mobilya seçiminde tasarımın önemi çok büyüktür. Seçeceğiniz klasik kesim mobilyanın tasarımı standart her evde görebileceğiniz tasarımlar olmamalı. Lüks oturma grupları, seçim yaparken size aradığınız tasarımları sunmaktadır.  Sizlere kendinizi özel hissettirecek; içerisindeyken huzuru hissedeceğiniz bir yaşam alanı için özel mobilyalar seçmelisiniz.

Lüks oturma grupları

Altın ve Gümüş Işıltısı Lüks Oturma Grupları İçin Vazgeçilmezdir

Geçmişten günümüze zenginliğin ve asaletin kendini en çok gösterdiği renkler gold ve gümüş tonlarıdır. Bu tonların tarza ve dekorasyona uygun kullanılması ile salonlar çok daha ihtişamlı ve cezbedici görünür. Klasik ve estetik oturma gruplarında da bu renkleri sıklıkla kullanıyoruz. Bu tonların hangisini salonunuzda görmek istediğinizi bilirseniz lüks oturma grupları arasından seçim yapmanız daha kolay hale gelebilir.

Altın tonlar, geçmişte daha çok toprak tonlarıyla kullanılırken günümüzde pek çok renkle beraber kullanılabiliyor. Bu yüzden dekorasyonunuzda bordo, mavi, beyaz ve benzeri kumaşlar kullanacaksanız altın tonlarıyla ışıltıyı artırabilirsiniz. Gümüş ışıltısı ise şık salonlar için bir diğer tercihtir. Her ikisi de tasarımlarda sık sık kullanılan ve yaşam alanlarına zarafet katan detaylardır bu noktada tercih elbette ki sizlerin olacak.

Salon Şıklığı İçin Tamamlayıcı Parçaların Önemi

Oturma grubunuzu şık ve kaliteli bir tasarım olarak seçtiğinizde atacağınız bir diğer adım tamamlayıcı parçaları doğru seçmektir. Bildiğiniz gibi dekorasyon yaparken yapabileceğiniz seçimlerin sınırı yok.  Bir salonu dekore ederken mobilya seçimi kadar tamamlayıcı parçaların da önemi büyük. Çünkü seçtiğiniz lüks oturma grupları bu tamamlayıcı parçalarla özelleşecek. Tamamlayıcı dekorasyon ögeleri eklendiği zaman, ortam tam bir yuvaya dönüşecek. Bu yüzden oturma grubunuza eşlik edecek berjer, sehpa seti, orta sehpa gibi mobilyalara da özen göstermek lazım.

Örneğin klasik tarzda ahşap gövdeli bir koltuk takımı seçtiğinizi düşünelim. Ortaya keyifli akşamlarda sohbetinize eşlik edecek içecekleri taşıyacak bir orta sehpa gerekir. Bunun yanı sıra dekorasyon yaparken kalabalık aileler için de berjer seçimi yaparak oturma alanını artırmak mümkündür. Lüks oturma grupları ile beraber kullanılabilecek ve şıklığı besleyecek bu adımları atlamamanızı öneririz.

Lüks oturma grupları

Lüks Oturma Gruplarını Nasıl Dekore Etmelisiniz?

Oturma gruplarını salonunuza yerleştirirken yaptığınız seçimler de dekorasyonun en dikkat edilmesi gereken noktalarından biri. Evinizin enerjisini destekleyecek şekilde eşyaları konumlandırmak iç mimarlar tarafından önerilmektedir. Örneğin kapının girişine çok yakın büyük bir mobilya hem girişi engeller hem de ortamın enerjisini bozar. Bu yüzden en büyük koltuğu pencereye sırtı dönük şekilde konumlandırabilirsiniz. Bu sayede gün ışığı da tam oturma alanına vurur.

Berjeri ve diğer koltukları da bu koltuğun çevresine konumlandırın. Koltukların duruşunu odanın içerisinde bir U harfini veya L harfini anımsatacak şekilde konumlandırın. Orta sehpayı da en büyük koltuklardan erişebileceğiniz mesafede ortalayarak konumlandırın. Eğer büyük koltuğunuzun arkasında pencere yoksa bu duvarı mutlaka tablo veya ayna ile zenginleştirin. Pencere önünde olacaksa da zaten klasik tarz ihtişamlı mobilyalarınıza yakışır perdeler fon oluşturacaktır.

Küçük Dokunuşlarla Büyük Farklar Yaratabilirsiniz

Lüks oturma grupları arasından yaptığınız seçim ne olursa olsun küçük dokunuşlarla dekorasyonu taçlandırmayı unutmayın. Örneğin salonunuzun ihtişamına yakışır bir avize ve aydınlatma seçeneği çok önemli. Mobilyalarınızın gündüz olduğu gibi akşamları da ışıldamasını istiyorsanız zevkinize uygun ihtişamlı bir avize seçin.

Beyaz tonlar yerine sarı ve sıcak tonlarda ışıklandırma tercihi yapın. Doğal ışık ortamı daha elegant gösterecektir. Bunun yanı sıra orta sehpanıza ekleyeceğiniz güzel şamdanlar da küçük ama hoş bir dokunuştur. Klasik tarzla birlikte en çok kullanılan aksesuarlardan biri de kırlent yastıklardır. Koltuğunuzun dokusuna ve rengine uygun kırlent seçimleri yaparak ortamın havasını daha da güzelleştirebilirsiniz. Bu küçük ama etkili dokunuşlar salonun şıklığına şıklık katar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir