Blog

Lüks Oturma Grupları Dekorasyonunda Vazgeçilmezler

Lüks Oturma Grupları

Evlerinizdeki odaların boyutu ve şekline göre lüks oturma grupları seçenekleri oldukça fazladır. Tercih ettiğiniz bu oturma grupları salonlarınıza değişik estetik katar. Bu eşyalar estetik dışında salona ayrı bir dekorasyonda sunar.

Lüks oturma grupları karakterinizi yansıtacağınız özellikler taşır. Hayal dünyanızda kurduğunuz tasarımları evinizdeki köşelere yansıtırsınız. Bunu yapmak içinde ilk önce oturma odasından başlarsınız.

Evlerdeki en önemli alanlar misafirleri davet ettiğiniz ve ağırladığınız salonlardır. Bu bölgeyi kendi düşüncenize göre güzelleştirdiğinizde hem size hem de misafirlere huzur verir.

Bu tarz oturma grupları modern, klasik ve altın varaklı olabilmektedir. Klasik olanlar nostaljik bir hava verebilir ancak günümüzde daha çok modern tarzda kullanılmaktadır.

Modern oturma grupları ise görsellik ve rahatlık sunmaktadır. Asıl göze hitap eden oturma grubu altın varaklı ya da altın kaplamalı olanlardır. Bu oturma gruplarının içinde gümüş renkte olanlarda lüks olarak kullanılan eşyalar arasında gösterilmektedir.

Lüks Oturma Grupları

Lüks Oturma Grupları Şıklığı ve Rahatlığı

Oturma gruplarına şıklık ve rahatlığı isteyenler için alternatif tercihler vardır. Özellikle altın renk seçimi şıklıkta etkilidir hatta Lüks oturma grupları bu renge göre seçilir.

Genellikle şıklık ve ihtişamlı görünen oturma gruplarına meraklıysanız gümüş ve altın kaplamalılar ön plandadır. Uyumlu yapıları ile oturma gruplarına farklı hava katmaktadırlar. Gümüş ve altın varaklı oturma grupları salonun hissiyatını değiştirir. Daha ihtişamlı bir görüntü verir.

Eğer bir oturma grubu almak istiyorsanız şıklığı ilk seçenek olabilmektedir ancak rahatlıkta önemlidir. Çünkü rahat bir koltukta istediğiniz kadar zaman harcayabilirsiniz.

Oturma gruplarının şıklığı kendinize ve misafirlerinize güzel dakikalar geçirtebilir. Uyumun yanı sıra rahatlığı sayesinde de konforlu dakikalar geçirmenize olanak sağlar. Göze hoş gelmesinin yanı sıra misafirlerinizi huzur içinde ağırlarsınız.

Lüks Oturma Grupları

Salonunuza Göre Oturma Grupları

Eğer salonunuz küçükse ve uygun oturma grubu bulmakta zorlanıyorsanız yine de vazgeçmeyin. Çünkü birçok seçenek elinizin altında bulunmaktadır. Salonunuz büyük bir koltuk takımını satın almaya uygun olmasa da farklı dekorları birleştirebilirsiniz.

Lüks oturma grupları minimal bir düzeye indirilerek uygun dekorlar yapılabilmektedir. Kullanmanız gereken dekor eşyalarını oturma grubun içinde değişik amaçlarla kullanabilirsiniz. Dizayn yapılmak istenilen alanın planı ise salon ölçülerine göre halledilmektedir.

Küçük salonlarda kullanılacak eşyaların rengi önemlidir. Renge göre oda daha ferah görüntü sağlayabilir. Ayrıca salonun duvarlarını da dekor eşyaları için kullanabilirsiniz. Böylece yer açısından sıkıntı kalmaz.

Eğer salonunuz büyükse eşyaları istenilen şekillerde yerleştirebilirsiniz. Oldukça fazla olan alanı halı, sehpa, çiçek vazoları, gece lambası, tablo çeşitleri gibi malzemelerle dizayn edebilirsiniz. Bu şekilde dekoru yapılan odalar mutluluk hissinizi artıracaktır.

Lüks Oturma Gruplarına Uyumlu Dekorlar

Lüks oturma grupları birçok uyumlu parçadan bir araya gelir. Gösterişli yapıyı sevenler için renkler ve o renklere uyum sağlayacak eşyalar ön plana çıkar. Bu sayede bir oturma grubunu güzelleştirecek pek çok element sayabiliriz.

Salonun duvarının boya rengi oturma grupları için önemlidir çünkü eşyaların dizilişi renge göre olur.  Eğer oturma grubunuzun rengi altın renkliyse sarı ve tonları odaya hoş bir hava katar. Sarı rengi biblolarda, tablolarda, sehpalarda ve hatta halılarda bile kullanılabilmektedir.

Lüks oturma koltuklarına değer katan bu renkler birçok dizayna da elverişlidir. Sarı renkleri ile birleşen dekorlar salonun atmosferini değiştirir. Sehpalar ve üzerinde bulunan altın renklerine hakim olan şamdanlar ortamı parlatır.

Evimiz, salonumuz çokça vakit geçirdiğimiz alanlardır hatta kişiliğimizi dışa yansıtır. Salonda dizayna uygun olarak eklenecek bir parça eşya bile önemlidir. Bu eşyalar hem dekoru hem de bizim iç dünyamızın yansımasıdır.

Lüks Oturma Grupları
Oturma Gruplarının Tamamlayıcı Parçaları

Eğer lüks oturma grubunuzu klasik bir yapıda seçtiyseniz alacağınız yan ürünlerde buna uyum sağlamalıdır. Elinizin altında birçok seçim imkanı vardır. Bu parçalar lüks oturma grupları için özel seçimlerdir.

Oturma gruplarının yanında berjer, orta sehpa, tablo, halı tamamlayıcı nitelik taşarlar. Bunların renklerinden yapılarına kadar her özelliği modern ve klasik yapılarla uyumlu olmalıdır. Orta sehpa ya da farklı sehpa çeşitleri çerezlik sunumlarında, yemeklerde ve misafirlere sunulacak şeylerde kullanılır.

Salonda bulunan televizyon ünitesinin de koltuk ve sehpa ile göze uyumlu gelmesi gereklidir. Salonda kitaplık ünitesi ve ayna bulunuyorsa bunlarda ek olarak tamamlayıcı etkenler olmalıdır.

Bunların yanında lüks oturma grupları ile birlikte kullanılan bir diğer eşyalar lamba ve avizelerdir. Bu eşyalar salonun görüntüsüne özellik katar. Odanın içeriği iyi bir şekilde aydınlatılmasını sağlar ancak avizeler oturma grupları ile uyumlu olmalıdır.

Lüks Oturma Gruplarına Eklenecek Kişisel Dokunuşlar

Pek çok farklı modelle oluşturulmuş lüks oturma grupları evlerin salonuna ihtişamlı bir görüntü verir. Evin sahibi olarak salonunuzu istediğiniz gibi döşeyebilirsiniz oysaki bu oturma grupları için en önemli şey kişisel dokunuşlardır.

Kişisel dokunuşlar oturma grubunuzu size ait hissettirecektir. Kendinize özgün olarak yerleştirilip dekor ettirdiğinizde istediğiniz güzelliği yakalayabileceksiniz. Oturma gruplarının yastıklarının yerleştirilmesinden, duvara asmak istediğiniz bir tablo bile sizin küçük dokunuşlarınızdan olacaktır.

Bunların seçimi salonun genel rengine göre olmalıdır. Ancak bir tablonun veya lambanın renginin uyumsuz olması odanızı farklı ve hoş olmayan durumlara sokabilmektedir. Bu gibi durumlara dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir