Blog

Lüks Ev Dekorasyon Trendleri İle Anın Tadını Çıkarın

Lüks Ev Dekorasyon Trendleri

Lüks ev dekorasyonu trendleri özellikle lüks yaşam tarzını benimseyen ve yaşam alanıyla fark yaratmak isteyenlerin tercih ettiği bir dekorasyon biçimi. Şık ve gösterişli tasarımları teknolojiyle birleştirerek anın tadını çıkarmanızı sağlar.

Lüks ev dekorasyonlarında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta seçilen parçaların kaliteden ödün vermeyen tasarımlara sahip olması. Yataklardan, koltuklara kadar her şeyin konforlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bir diğer önemli detay ise gösteriş. Mobilyalardan ufak aksesuarlara kadar ev içindeki her eşyanın dikkat çekici ve gösterişli olması önemli.

Ev dekore ederken her şey günlük hayatı kolaylaştıracak inovasyonlara sahip olmasına özen gösterilerek tasarlanır. Genellikle teknolojiden yararlanılan farklı ve alışılmışın dışında tasarımlara yer vermek evinize ayır bir hava katar. Özellikle dev ekran televizyonlar ve profesyonel ses sistemleri lüks dizayn edilmiş evlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Lüks ev dekorasyon trendleri ile evinizi yaşam tarzınızı ortaya çıkaracak şekilde dizayn edebilirsiniz.

Lüks Ev Dekorasyon Trendleri

Evlerinizi hem klasik hem de modern tarzda dizayn edebilirsiniz. Önemli olan yüksek kalite ve teknolojiden faydalanarak tasarlanan eşyalar kullanılmasıdır. Lüks ev dekorasyon trendleri ile dizayn edilen evlerin geneline baktığımızda modern çizgilerin hakim. Ancak dekorasyon yapılırken antika parçalara da yer vermenizde herhangi bir sakınca yoktur. Aksine böylece ortama mistik bir görünüm kazandırırsınız. Bu zamansız parçalar evleri daha zengin ve ihtişamlı bir hale getiriyor.

İşte lüks ev dizaynında göreceğiniz 5 dekorasyon trendi:

1. Hayatınızı Kolaylaştıracak Teknolojik Tasarımlar

Teknoloji hayatımızın her anında bizimle olduğu gibi lüks ev dekorasyonlarında da bizimle. Teknolojik tasarımlara ve hayatınızı kolaylaştıracak inovasyonlara sıklıkla karşılaşıyoruz. Uzaktan kumandalı perdeler ve aydınlatma sistemleri, otomatik ısı ve basınç ayarı yapan duş başlıkları, akıllı ev sistemleri gibi hayatımıza son dönemlerde dahil olan ve pratik olmasıyla günlük yaşamımızı kolaylaştıran bu tasarımlar lüks ev dekorasyonlarında da yerini aldı.

Evlerin teknolojik tasarımlar kullanılarak dizayn edilmesi zamandan tasarruf sağlayarak pratiklik sağlıyor. Aynı zamanda teknoloji kullanılarak dizayn edilmiş evlerde daha lüks ve gösterişli bir ambiyans hakim. Siz de özellikle lüks dekorasyon trendlerini takip ediyorsanız teknolojik tasarımlar sıklıkla karşınıza çıkacak.

Lüks Ev Dekorasyon Trendleri

2. Doğanın Enerjisini Evlere Taşıyın

Lüks ev dekorasyonu trendlerinden biri de ev dizayn edilirken doğadan ilham alınması ve hatta doğanın eve taşınmasıdır.

Doğadan ilham alınarak tasarlanan evlerde genellikle toprak tonları ve yeşil renkler göze çarpar. Aynı zamanda mobilyalarda açık renk ahşap materyaller de revaçta. Bunun yanı sıra sıklıkla ev bitkilerini görmek de mümkün. Kitaplardan sarkan sarmaşıklar, evin özellikle köşe noktalarına konumlandırılmış gür yapraklı bitkiler, nişlerin içine yerleştirilmiş sarmaşıklar, avizelerden sarkan yapraklar veya çalışma masanızda duran bir kaktüs. Doğanın enerjisini evinizde hissetmeyi mümkün kılar.

Sadece renkler, bitkiler ve kullanılan ahşap malzemelerle değil bütün bunların birleşmesiyle oluşan yüksek enerjili ambiyans ile doğadan ilham alınarak dizayn edilen evler lüks dekorasyon trendleri arasında yerini alıyor.

Lüks Ev Dekorasyon Trendleri

3. Yenilikçi Tasarımlarla Avangard Mobilyalar

Avangard tarzda dizayn edilen mobilyalarda, modern ve yenilikçi tarz hakim olsa da aynı zamanda geçmişin izlerini taşıyan nostaljik bir hava hakim. Özellikle son dönemlerde ev dekorasyonlarında avargard tarz mobilyalar sıklıkla tercih ediliyor.

Yenilikçi mobilyaların sıklıkla tercih edilme sebeplerinden biri de şık ve ihtişamlı görünümleri. Pastel renk tonlarından gelen asalet ve görkemli gold detaylarıyla evinize evinizin ambiyansını tamamen değiştirecek.  Avangard tarzdaki mobilyalar şık ve ihtişamlı görünümleri sayesinde lüks ev dekorasyonlarında oldukça fazla kullanılmakta.

Pastel ve koyu renklerin hakim olduğu gold detaylarla zenginleştirilen, sahip oldukları ince işçilikle hazırlanmış zarif detaylar ve işlemelerle günümüz modern tarzıyla beraber geçmişten de izler taşıyan avangard mobilyaları lüks dekorasyon trendleri arasında şu sıralar oldukça revaçta.

4. Koyu Renk Duvarlar

Kulağa ne kadar fazla iddialı gelse de koyu renk duvarlar lüks dekorasyon trendleri arasında. Özellikle son zamanlarda iç tasarımlarda koyu renklerin ön planda olduğunu görüyoruz. Tablolarla zenginleştirilen koyu renkli duvarlar lüks yaşam tarzını benimseyenlerin ev dekorasyonlarında sıklıkla kullandığı bir tercih.

Duvarlarınızda kullanacağınız koyu renk tonları ile siz de evinize daha görkemli ve lüks hissi verebilirsiniz. Koyu renk duvarlar son dönemlerde popülerliği artan avangard tarzdaki mobilyalar için de harika bir arka fon oluşturacak.

5. Yeni Nesil Çift Tezgahlı Döneme Geçiş; Ada Mutfak

Özellikle geniş mutfaklarda sıklıkla kullanılan ada mutfak büyük kolaylık sağlıyor. Dizaynı işlevselliği ve görkemli görüntüsüyle modern ve lüks dizayn severlerin tercihi. Son dönemde birçok farklı amaç için kullanılabilecek olan oldukça kullanışlı. Ada mutfaklar fonksiyonel olduğu kadar modern ve şık görüntüleriyle lüks dekorasyon trendleri arasında yerini alıyor.

Mutfaklarda bulunan ana tezgah dışında mutfağın merkezinde ikinci bir tezgah yeni bir alan oluşturarak yemek hazırlamaktan fazlasına imkan veriyor. Ada mutfaklar aynı zamanda etrafında güzel vakit geçirilebilecek bir toplanma alanı. Bu sebeple son dönemlerde daha sık tercih edilir hale geldi.

İster yemek masası olarak ister yemek hazırlık aşamalarınızda kullanabilirsiniz. Mutfak adası mutfağınızın tartışmasız daha modern ve lüks gözükmesini sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir