Blog

Klasik Yemek Odası Takımları Nasıl Tasarımlardır?

Klasik Yemek Odası Takımları Nasıl Tasarımlardır?

Klasik yemek odaları özgün duruşları ile yemek odalarında fark yaratmaktadır. Örgü işleme ya da kabartma yapısı sayesinde klasik yemek odalarının oldukça dikkat çekici olduğu bilinmektedir. Parlak renklerde kadife kumaşlar kullanılan yemek odalarında bu kumaşlara daha çok perde dekorasyonunda yer verilmektedir. Eğer siz de kendi odanızda bir zaman yolculuğuna çıkarak geçmişin büyüleyici atmosferini yemek odanıza taşımak ister iseniz klasik tarzdan yardım alabilirsiniz.

Klasik Yemek Takımlarının Genişliği

Klasik Yemek Takımlarının Genişliği

Klasik yemek takımları diğer takımlardan daha şehvetli bir görünüme sahiptir. Bunun yanı sıra klasik takımların oldukça geniş ve gösterişli yapısı, onların karakteristik özelliklerinden biridir. Bu nedenle eğer yemek odalarınızda klasik dokunuşlar yapmak istiyor iseniz seçtiğiniz odanın boyutunun büyük olması önem arz etmektedir. Büyük odalarda kullanılan geniş takımlar sizlere ayrı bir konfor sağlayacaktır. Sandalyelerde yer verilen kalın türlü minderler, geniş yapıları ile sizlerin yemek esnasında rahat etmenizi sağlamaktadır.

Klasik Yemek Odası Takımlarında Bej Kullanımı

Avrupa tarihindeki Rönesans dönemi incelendiğinde saraylıların düzenledikleri ziyafet esnasında yemek masalarında klasik tarz ürünler görülmüştür. Zengin ziyafet sofralarına yansıyan klasik dokunuşlar, klasik yemek odası tasarımları konusunda bizlere ışık tutmuştur. Yalnızca masalarda değil masaların etrafındaki sandalyelerde de klasik hava hakimdir. Klasiğin öncü renklerinden biri olan bej, o dönemde olduğu gibi günümüz standartlarında da sık sık kullanılmaktadır. Hemen hemen tüm sandalye ve masalarda tercih edilen bej, perdelere de yansımaktadır. Bej renginin asil tonları sayesinde salonlarınızda klasik bir hava oluşturabilirsiniz.

Hem Modern Hem de Klasik Mobilyalar

Eğer klasik tarzı çok seviyor ama modern tarzdan da tamamen uzaklaşamıyor iseniz bu iki tarzın da bir arada bulunduğu bir yemek odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Modern yemek masası ile kadife minderler kullanılarak oluşturulmuş sandalyeleri bir araya getirebilir ve bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylesi orijinal tasarımlar hem sizin ruhunuzu açığa çıkaracak hem de odanızın ayrı bir aura kazanmasına neden olacaktır. Yemek odanızdaki mobilyalarınızın bir kısmını altın sarısı geçişler kullanılan ürünlerden diğer bir kısmını da daha sportif modellerden seçerek muhteşem bir denge yaratabilirsiniz. Açılır kapanır modern yemek masaları ve kadife işlemeli bej sandalyeler ile tahmin ettiğinizden çok daha dekoratif bir ortam oluşturabilirsiniz.  Tüm bunlara ek olarak modern oturma gruplarınızda bej tercih ederek her iki türü de tek bir mobilyada buluşturabilirsiniz.

Klasik Yemek Odalarında Kruvaze Perde Kullanımı

Klasik Yemek Odalarında Kruvaze Perde Kullanımı

Klasik yemek odası tasarımı söz konusu olduğunda akla gelen ürünlerden biri de kruvaze perdelerdir. Kuruvaze perdeler kadife perdeler olarak da bilinmektedir. Klasik tarz yemek odası takımınızı kadife perdeleriniz ile kombin yaparak odanızın tam anlamı ile klasik olmasını sağlayabilirsiniz. Kruvafe klasik perdeler özellikle geniş camlara sahip odalarda oldukça iyi bir üründür. Bunun nedeni geniş camların kapatılması konusunda kadifenin kalın yapısının daha etkili olmasıdır. Ayrıca bu perdeler kolay açma kapama özellikleri sayesinde işlevsellik olarak da oldukça avantajlıdır. Günde ortalama üç öğün yemek yiyen insanların bu odada geçirdikleri zaman düşünüldüğünde kruvaze perde kullanımının önemi anlaşılmaktadır.

Klasik Yemek Odalarında Özgün Avize Tasarımları

Klasik tarz yemek odaları dizayn edilir iken farklı avize tasarımlarından yararlanılmaktadır. Eski çağdan günümüze kadar gelen farklı avize modelleri klasik yemek odalarınızda özgün bir hava yaratacaktır. Yemek masası ve kullanılan sandalyelere göre belirlenen avize rengi, genellikle dikkat çekici bir parlaklığa sahiptir. Eğer siz de yemek odanızı klasik tarzda döşemek istiyor iseniz altın sarısı sandalyeleriniz ile büyük bir altın sarısı avizeyi kombin yapabilirsiniz. Yemek masanızın ahşap tonlarında olmasını istiyor iseniz parlak krem rengi bir avize tercih edebilirsiniz. Böylece ahşabın solgun görünümünü klasik tarza uygun olarak bastırabilirsiniz.

Klasik Yemek Odası Ayna Seçimleri

Klasik yemek odası takımı dendiği zaman akla her ne kadar yalnızca sandalye ve masa gelse de durum bundan ibaret değildir. Yemek odası takımları genel olarak ayna ve vitrin gibi ürünleri de kapsamaktadır. Klasik odalar için ayna seçimi en az yemek masası seçimi kadar önem arz etmektedir. Klasik odalarda sık tercih edilen kabartma detaylı altın sarısı aynalar, odalarınızda hoş ve şık bir aura yaratacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir