Blog

Güneş Işıltısını Altın Detaylı Mobilyalar İle Evinize Taşıyın 

Özellikle lüks ve geleneksel tarzda çokça tercih edilen altın detaylı mobilyalar asaletleri ile ön plana çıkıyorlar. Sadece ana mobilyalarda değil aynı zamanda aksesuar, avize gibi parçalarda kullanılan altın detayları da çok dikkat çekici olabiliyor. Bu yüzden asaleti ve şıklığı aynı anda evlerine taşımak isteyenler için altın detaylı mobilyalar bir kurtarıcı olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda da sizler altın detayların odalarınıza kattıklarından ve nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz. 

Altın Detaylı Mobilyaların Şıklığı  

Özellikle geleneksel ve avangart tarz içeriğinde sıklıkla altın detaylı mobilyalar içeren tarzlar olarak karşımıza çıkıyorlar. Bu yüzden altın rengini ve altın işleme, detayları evinize taşımak istiyorsanız bu iki tarzdan birini tercih etmelisiniz. Özellikle geleneksel tarzı seçerek altın detayların odalarınıza çok daha kaliteli bir şıklık kazandırmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü geleneksel tarz ihtişamı ve asaleti amaçlayan baskın bir tarz olarak karşımıza çıkıyor.  

Bu tarzın hali hazırdaki getirilerini altın detaylar ve işlemeler ile süsleyerek asalet ve aynı zamanda ekstra bir şıklık sağlayabilirsiniz. Bu sebeplerle altın detaylı mobilya tercih edecekseniz geleneksel tarz ya da avangart tarzlara yönelmeye özen göstermelisiniz. Bunun yanında altın detaylarını yalnızca mobilyalar ile kısıtlı tutmak zorunda değilsiniz. Aksesuarlarınızda, avizelerde, duvar veya duvar kağıtlarında ve daha pek çok yerde altın detayları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sayede hem daha sık kullanmış hem de daha şık bir görünüm sağlamış olursunuz. 

Altın Detaylı Mobilyalar ve Geleneksel Tarz

Altın rengi hali hazırda geleneksel tarzın renk paletinde ve temasında bulunan bir renk olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden altın detaylı mobilyalar, aksesuarlar, duvar renkleri veya duvar kağıtlarının kullanımı en çok geleneksel tarzda tercih ediliyor. Bunun yanında tasarımınızda altın detaylara yer vermeniz demek aynı zamanda lüks bir tasarıma yöneldiğinizin de bir göstergesidir. Dolayısıyla geleneksel tarzı bu yönüyle de tercih edebilirsiniz. Çünkü geleneksel tarzda amacınız; ihtişamı, asaleti ve lükslüğü bir arada yakalamak olduğu için tercihinizi bu yönde yaparak altın detayları çok daha esnek şekilde kullanabilirsiniz.  

Avangart tarz aynı zamanda modernliği de yansıtmaya çalışır. Bu yüzden altın işleme ve detaylar kullanmanız biraz aşırıya kaçabilir. Altın detayları evinizde gönül rahatlığıyla kullanmak için geleneksel tarzı tercih etmenizi öneriyoruz. Bunların yanında geleneksel tarzın en büyük avantajlarından biri de altın detaylı mobilyaları içeriğinde hali hazırda bulundurmasıdır. Bu sayede çok daha rahat bir dekorasyon süreci geçirebilirsiniz. 

Avangart Tarz ve Altın Rengi 

Altın detaylı aksesuar ve mobilyaları avangart tarz ile de tercih edebilirsiniz. Fakat bu durumun avantaj ve dezavantajları olacaktır. 

  • Öncelikle en büyük avantajı; altın detayların yanında modernliğin getirdiği sadeliği ve şıklığı da ekleyebilmenizdir. Bu sayede odanızda riskli fakat farklı bir dekoratif tarz oluşturabilirsiniz. Riski ise altın detayları nasıl kullanacağınıza göre farklılık gösterebilir. 
  • Eğer çok sık kullanacaksanız avangart tarzın amacı olan modern ve geleneksel havayı aynı anda veremezsiniz. Fakat çok fazla altın detaylı mobilyalar veya aksesuarlar kullanmayı düşünmüyorsanız hafif düzeyde kullanacaksanız avangart tarzı da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 
  • Geleneksel tarza daha yakın bir avangart tarzı mı oluşturmak istiyorsunuz? Yine altın detayları rahatlıkla avangart tarza adapte edebilirsiniz. Fakat amacınız modern esintilerin sıklıkta olduğu bir avangartlıksa bu tercihinizden uzak durmalısınız. 

lüks mobilya takımları

Altın Detaylı Mobilyalar İle Avize Uyumu 

Altın detaylı mobilyalar mı tercih ettiniz? Eğer bu tercihinizi geleneksel tarz ile bütünleştirmek istiyorsanız alacağınız avizede ayrı bir önem kazanır.

Avize ve ışıklandırma sürecinde dikkat etmeniz gereken öncüller şu şekildedir: 

  • Öncelikle aldığınız avizenin odanın genel tema ve renk paletine uyumuna dikkat etmelisiniz. Duruma göre işlemeli, ahşap, altın detaylı ya da taşlı ve parlak avizelere yönelebilirsiniz. 
  •  Alınan avizede dikkat etmeniz gereken diğer bir unsur tavan yüksekliğidir. Tavanın yüksekliğine göre alacağınız avizenin boyutlarını belirlemeniz önemlidir. 
  • Sonrasında ise kaliteli bir ışıklandırma sağlayacak avizelere yönelmelisiniz. Yani sadece görünüm değil aynı zamanda ışıklandırma kalitesini de arttıracak avizeler almalısınız. 
  • Alınan avizenin içeriğindeki işlemeleri, biçimini ve tarzını aldığınız altın detaylı mobilyalar ile paralel olacak şekilde belirlemelisiniz. Yani avize ve alınan mobilyalar bir takım gibi gözükürse daha ilgi çekici bir tarz yakalayabilirsiniz. 
  • Seçeceğiniz ışık renginde ise turuncu ve tonlarına yönelebilirsiniz. Eğer avangart bir tarz belirlediyseniz beyaz ve tonlarını da kesinlikle tercih edebilirsiniz. 
Doğal Işığın Yanında Doğru Işıklandırma Tercihleri 

Doğru bir avize ve doğru ışık rengi tercihi dışında geleneksel tarzın baskın havasını yumuşatacak bir diğer nokta ise güneş ışığıdır. Bu yüzden güneş ışığını odanızda maksimum verimde kullanmaya özen göstermelisiniz.  

Hem mobilyaların yerleştirme sürecini ona göre yapmalısınız. Hem de perde alımlarında da önceliği güneş ışığından maksimum verimi alacak şekilde tercih etmelisiniz. Böylelikle hem odadaki baskın hava yumuşayacak hem de daha ferah ve havadar bir ortam oluşacaktır. Bunun yanında güneş ışığı sağlığınız yönünden de her zaman önemli bir etken olarak karşınıza çıkmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir