Blog

Evinize Hava Katacak Mobilya Trendleri

Evler çok sık zaman geçirilen yerlerden olduğundan evinize hava katacak mobilya trendleri de önemini bir hayli artırmıştır.

Evler çok sık zaman geçirilen yerlerden olduğundan evinize hava katacak mobilya trendleri de önemini bir hayli artırmıştır. Evler, işlerimizi sık sıkla yaptığımız yerler haline geldi. Aynı görüntüden sıkıldığımızda farklı dizaynlar yapmak isteriz.

Eski mobilyalarınızı değiştirmek istiyorsunuz ancak ne tür mobilyalar alacağınıza karar veremiyorsanız birçok seçeneği önünüze çıkartıyoruz.

Mobilya trendlerinde ilk sırada çok işlevsellik önemli bir yer tutar. İşlevsellik alan kullanımı açısından müşteriye kolaylık sağlar ve alanların kullanımını artırır.

Sade mobilyalar modern yapılar ile birleştirilmektedir. Yalın bir görüntüde olan mobilyalar ön plana çıkartılmıştır. Yalın ve sade mobilyalar abartılı süslemelerden kaçılarak sunulmaktadır.

Konfor ve sade tasarımlar dışında şıklık ve ihtişamlı mobilya trendlerine de ilgi duyulmaktadır. Bazen rahatlık dışında göze hitap edecek eşyaları kullanmakta isteyebilirsiniz.

Evler çok sık zaman geçirilen yerlerden olduğundan evinize hava katacak mobilya trendleri de önemini bir hayli artırmıştır.

Ruhunuza Hitap Edecek Mobilya Trendleri

Evinize hava katacak mobilya trendleri genellikle evin rengi ve mobilya renkleri arasında uyum aramaktadır. Çünkü ışığı iyi olan bir yerde kullanılacak olan mobilyalar ışık ile temas halinde olur. Eğer ferah bir ortam seviyorsanız mobilya renkleri daha açık tonlarda olabilir.

Doğal görünümü olan ve ayrıntılı modifiye edilmiş mobilyalar ilgi odağı konumundadır. İşlevsellik ve mobilyalara işlenmiş olan ince tekniklerde mobilyalarda tercih edilmektedir.

Hayatın karmaşası ve stresinden yorulduysanız doğa ile iç içe olmanızı sağlayacak mobilya trendleri de vardır. Ahşap desenli mobilyalar ve mobilyalara eşlik edecek olan ahşap kaplamalı eşyalar doğaya yakınlık sunuyor. Doğa ile yakın temas ve renk ahengi bu şekilde meydana geliyor.

Doğada bulunan renkler kahverengi, Turkuaz ve denizin mavi tonları mobilya seçeneklerinden ön planda olmaktadır.

Evler çok sık zaman geçirilen yerlerden olduğundan evinize hava katacak mobilya trendleri de önemini bir hayli artırmıştır.

Farklı Dokunuş Arayanlar İçin Mobilya Dekorasyonları

Doğa ve kırsal yaşamı ön plana çıkartan Cottagecore mobilya trendleri oldukça popülerdir. Cottagecore dekorasyonu doğayı evlerimizin içi ile birleştirme arzusundan doğmuştur. Doğal ve yalın bir hayatı isteyenler için diğer modellerden sıyrılarak ön plana çıkmıştır.

Evinize hava katacak mobilya trendleri doğallığı ve sade yaşamı geleneksel tarzla birleştiren bir trenddir. Konforun hissedilmesini sağlayarak nostaljik ve güzel bir ortam meydana getirir.

Rüstik tarz mobilya dekorasyonu ise ahşabın ihtişamı ile donatılmıştır. Genellikle ahşap kirişli tavanlar ve ağaç parçalarından oluşturulan dekorasyona sahiptir.

Evinize hava katacak mobilya trendleri arasında olan bir diğer çeşit çok fonksiyonlu alan kullanımıdır. Salonunuz küçük ancak mobilyalarınız fazla ise bunun için çözüm üretmek gereklidir. Mobilyalarınızı alanı hesaplayarak kullanabilirsiniz.

Mobilyalarınız İçin Kullanabileceğiniz Renk Tonları

Öncelikle doğa ve yansıması olan toprak tonları salonunuza ayrı bir hava katar. Evinize hava katacak mobilya trendleri içinde yeşil ve kırmızı tonlar ile birleştirilerek rahatlatıcı renkler sunar.

Açık renkli ahşap tasarımlar ise renk ve sadeliği ile popüler olmaya devam etmektedir. Doğallık temasına uygun olarak evlerinizde kullanabileceğiniz renklerdir. Ahşabı döşemelerde kullanabilirsiniz halbuki bu tema ile birlikte mobilya ve aksesuarlara da yansıtılmaya başlanmıştır.

Koyu yeşil duvarlar doğanın yeşilliğini almıştır. Salonunuza dinamik bir yapı vadeden renkler arasındadır çünkü doğa ile iç içe olan tona sahiptir.

Evinize hava kava katacak mobilya trendleri arasında olan bir diğer renk ise okyanus mavisi tonlarıdır. Kahverengi ve yeşil tonları doğa renkleri içindedir oysaki okyanus mavisi de mobilyalarda bolca kullanılmaktadır. Huzur ve sakinliğin rengi olan mavide mobilya trendleri içinde kendisine yer bulan renklerdendir.

Evler çok sık zaman geçirilen yerlerden olduğundan evinize hava katacak mobilya trendleri de önemini bir hayli artırmıştır.
Mobilyalarınızla Uyumlu Olabilecek Aksesuarlar

Evinizde dekor yaptığınızda tek değiştirilen şeyler mobilyalar değildir. Mobilyalar görüntünün çoğunu oluştursa da ona eşlik edecek bir sürü tasarım bulunmaktadır. Bunların başında sehpalar, halılar, duvar süsleri, tavan tasarımları, duvar kağıtları, açık ve kapalı alan ve perdelerdir.

Evinize hava katacak mobilya trendleri ile birlikte kullanılan bu ürünlerin başında halılar gelir. Katmanlı şekillerde ve mobilyalarınıza uyumlu olabilecek desenlere sahip olmalıdırlar.

Duvar süsleri ve duvar kağıtları ise odanın rengi ve mobilyalar ile ahenk içinde olmalıdır. Böylece istenilen renk uyumu yakalanır çünkü renkler salonunuza ahenk ve estetik katar.

Mobilyalarınızın havasına değer katan bir diğer malzeme ise perdelerdir. Perdenizi satın aldığınızda ya da özel yaptırdığınızda mobilyalarınıza uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Perdeler odanın ışık ve aydınlatılmasına oldukça etki eder.

Tavan süslemeleri de dekorun yapısına ve rengine göre ayarlanmalıdır. Bütün bu tasarımlar mobilyaları ön plana çıkartır.

Evler çok sık zaman geçirilen yerlerden olduğundan evinize hava katacak mobilya trendleri de önemini bir hayli artırmıştır.
Göze Hitap Eden Mobilya Desenleri

Mobilya desenleri çok farklı türlerde üretilmektedir. Bu desenler katmanlar, renklerin birbiri içine geçmesinden meydana gelir. Desenler içinde birçok figür işlenebilmektedir. Bu figürlerden hoşunuza gideni alarak bu akıma ayak uydurabilirsiniz.

Evinize hava katacak mobilya trendleri aslında eskiden yeni bir şeyler üretmeye de çalışır. Nostaljik baskılı çiçekler bir süre önce çok meşhur bir kullanımdı. Eski ile yeninin birleşimi sayesinde ortaya farklı görüntüler çıkabilmektedir.

Önemli desenlerden birisi de doğadan esinlenilen ağaç ve çiçek türleridir. Geleneksel hissetmek istiyorsanız fakat umduğunuz şeyi bulmakta zorlanıyorsanız böyle bir seçeneğe sahipsiniz.

Pastel renkleri ile karıştırılan desenlerde oldukça popülerdir. Bu renkler evinizin dış boyasına kadar yapılabilmektedir. Bu renklere uygu desenler tercih edebilirsiniz yalnız mobilyalarınızda kullanacağınız tonları iyi ayarlamalısınız.

Desenler farklı katmanlardan oluşur. Bunlar isteğe ve tercihe göre seçilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir