Blog

Koltuk Takımlarında Hangi Renkler Tercih Edilebilir?

Koltuk Takımlarında Hangi Renkler Tercih Edilebilir?

Evlerde özellikle salonda ya da oturma odasında tercih edilen ama nadiren de olsa çocuk odasında da kullanılabilen koltuk takımları farklı model ve renklerde üretilmektedir. Krem renginden beje, kahve tonlarından siyaha kadar pek çok farklı renkte oturma grubu evlerimizi süslemektedir. En sık tercih edilen oturma grubu renkleri ile ilgili meraklarınızı giderebilmek için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Mavi ve Tonları Renge Sahip Oturma Grupları

Koltuk ve kanepelerde her yıl farklı bir renk popüler olmaktadır. Bu yılın en sık tercih edilen renkleri arasında hiç şüphesiz mavi de yer almaktadır. Mavi hem koyu tonlarında hem de açık tonlarında salonlara en fazla yakışan renkler arasındadır. Özellikle açık ton aksesuarlar ve krem rengi boya ile rahat bir şekilde kombin yapılan mavi oturma grupları sizleri misafirlerinize karşı mahcup etmeyecektir. Yalnızca bu yılın trend renkleri arasında yer almayan mavi, hemen her dönemde sık tercih edilen renklerdendir. Kiri kolay kolay belli etmeyen yapısı sayesinde ev hanımları mavi koltuklara karşı ayrı bir beğeni duymaktadır. Mavinin sık kullanıldığı salonlar ise genellikle geniş boyuta sahip olanlardır. Geniş odalarda mavi renk kullanmak, odanın asilliğini ve güzelliğini ortaya çıkaracaktır.

Krem Rengi ve Tonlarında Koltuk Takımları

Krem Rengi ve Tonlarında Koltuk Takımları

Krem rengi özellikle son birkaç yıl içinde sık tercih edilen koltuk renkleri arasında girmeyi başarmıştır. Salonlarında ferah bir görüntü arayanlar için krem rengi koltuk takımları iyi bir tercih olacaktır. Ayrıca bu renkte koltuk takımlarını farklı renklerle de kolay bir şekilde kombin yapabilirsiniz. Özellikle duvarınız ya da sehpanız koyu bir renk ise oturma grubunuzu açık renk tercih ederek salonunuzun daha geniş görünmesine neden olabilirsiniz. Bu renk, renkli kırlentler ile de güzel bir uyum yakalamakta ve kırlent detaylarınızın daha fazla ön plana çıkmasına neden olmaktadır.

Gri Renk Oturma Grupları

Özellikle şık bir salona sahip olmak isteyen bireyler gri renk ürünlerden fazlaca yararlanmaktadır. Yalnızca koltuk takımlarında değil aynı zamanda perde süsü, yemek masası, sehpa, TV konsolu gibi alanlarda da sıklıkla yer verilen gri; şık olmasının yanında kullanışlı olması ile de bilinmektedir. Modası hiçbir zaman geçmeyen zamansız renkler arasında adını altın harfler ile yazdıran gri, tozdan ve kirden herhangi bir şekilde zarar görmemektedir. Gri renk mobilyalar sayesinde salonlarınızda hijyenik bir ortam ve özgün bir aura yaratabilirsiniz.

Antrasit Renk Tonlarında Oturma Grupları

Hem koyu olarak kullanılabilen hem de açık tonlara bürünen antrasit sayesinde oturma odalarınızda farklı bir hava yaratabilirsiniz. Oturma gruplarınızın renkleri ortamın estetiğini ve enerjisini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Eğer antrasit oturma grubu satın alır iseniz odanızı pozitif bir enerji ile doldurabilir ve şık bir ortam oluşturabilirsiniz.

Kahverengi ve Tonlarında Koltuklar

Silindiğinde kirlerden kolay bir şekilde arınan kumaşlardan üretilen koltuklar sizlerin ev temizliği konusunda gerektiğinden daha kısa süre harcamanıza neden olmaktadır. Bu tarz kumaşların farklı renkleri mevcuttur. Sık tercih edilen renklerden biri kahverengidir. Kahverengi oturma grupları hem kiri belli etmeyen yapısı hem de hızlı temizlenebilmesi sayesinde oturma odalarından ayrılmaz bir parçadır. Kahverengiyi koyu olarak kullanabileceğiniz gibi açık tonlarda da kullanabilirsiniz. Sütlü kahve tonları, salonlarınız küçük ise tercih edilebilecek bir renktir. Sütlü kahveyi oturma gruplarınızda tercih ederek küçük salonlarınıza ferah bir hava katabilirsiniz.

Bej Renkli Koltuk Takımları

Bej Renkli Koltuk Takımları

Dekoratif bir salon söz konusu olduğunda akla ilk gelen renklerden biri bejdir. Bej renkli koltuk takımları ya da bej kırlentler kullanarak salonlarınızda kendine has bir duruş yakalayabilirsiniz. Ayrıca klasik tarzdan ziyade modern yaklaşımlardan hoşlanıyor iseniz de bej tam size göredir. Hem kiri hem de lekeyi çok fazla belli etmeyen bej tonları, açık renkli ürünler ile kombin yapılabilmektedir. Genellikle geniş odalarda tercih edilen bu renk, sizleri aldığınıza pişman etmeyecektir.

Yeşil ve Tonlarında Koltuk Takımları

Yeşil farklı tonları ile evinize ışıltı katacak bir renktir. Özellikle koltuk kumaşları için tercih edilen bu renk, dinlendirici bir atmosfer meydana getirmektedir. Hardal sarısı ya da açık ton krem rengi ile kombin yapılabilen yeşil, tozu kolay kolay belli etmemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *